top of page
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Nakazených neubudlo, hygienici evidujú nárast

Updated: Jan 20, 2022

Koronavírus nepoľavuje, regionálni hygienici naďalej evidujú nových nakazených ochorením covid-19 v okrese Stará Ľubovňa. Zaznamenali dokonca nárast oproti predchádzajúcemu týždňu, a to o 36 prípadov!


Od 10. do 16. januára sa potvrdilo Ag testom 10 nových prípadov (z celkovo 1983 vykonaných laboratórnych vyšetrení, čo je 0,50 %) a PCR testom 234, a to zo 646 vykonaných laboratórnych vyšetrení, čo predstavuje 36,22 %.

V súvislosti so šírením omikronu sa očakáva vzostup nakazených. "V najbližších dňoch očakávame ďalší postupný nárast potvrdených prípadov ochorenia COVID-19," dodala regionálna hygienička Mária Mancalová.


KDE NAJVIAC?

Hygienici zaznamenali aktuálne najviac, a to 71 pozitívne prípadov v Starej Ľubovni. Nasleduje Mníšek nad Popradom s 19-timi pozitívnymi, 16 prípadov aktuálne evidovali v Jakubanoch, 12 v Šarišskom Jastrabí, po 9 prípadov v Čirči, v Novej Ľubovni a v Podolínci.


Lepšie sú na tom hospitalizovaní. V Ľubovnianskej nemocnici k 17. januáru mali 9 pacientov, z toho dvaja potrebujú umelú pľúcnu ventiláciu. Čo sa týka škôl, na dištančné vzdelávanie aktuálne prešlo 16 tried v troch ZŠ a do škôlok nemôžu chodiť deti v dvoch triedach dvoch MŠ.

Ilu. foto.:archív ĽMS

Článok bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 2 (19. január 2022)

bottom of page