top of page
Willa Poprad - Vaša vysnívaná svadba
  • Writer's pictureRedakcia ĽN

Na sídlisku Východ v Starej Ľubovni vznikol nový športovo-oddychový areál

Sídlisko Východ v Starej Ľubovni sa už teší z nového športovo-oddychového areálu blízko juhovýchodného obchvatu pri rieke Jakubianka. Jeho súčasťou je aj lezecká stena, workoutová konštrukcia, streetballové ihrisko či pingpongový stôl, ale aj priestor na jazdu na kolobežke či skateboarde. Nechýbajú lavičky s príjemným zázemím na komunitné stretávanie.


O výstavbu celého areálu sa postarala spoločnosť Kaufland. Mesto Stará Ľubovňa ho získalo aj vďaka podpore obyvateľov vo verejnom hlasovaní.


Otvorenie vo veľkom štýle

„V našej spoločnosti sa venujeme téme zdravej výživy a k nej patrí nielen zdravé vyvážené stravovanie, ale aj pohyb na čerstvom vzduchu. Aj preto sme sa rozhodli pred dvoma rokmi priniesť projekt K Parkov a vybudovať na Slovensku športovo-oddychové areály pre deti a mládež,“ povedala Lucia Vargová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland.

Sprístupnenie nového ihriska verejnosti nebolo iba o prestrihnutí pásky, prítomní si mohli užiť výnimočný deň, o zábavu sa starali moderátori, populárni raperi aj dídžeji. Nechýbali tréningové jazdy na kolobežke či na skateoboarde, ktoré viedli skúsení profesionáli. „Športovo nadané deti sú všade, treba sa im iba venovať a správne im to vysvetliť. Akonáhle majú priestor, môžu skúšať rôzne formy pohybu a ak ich to niekto naučí, potom ich to bude baviť,“ povedal v uplynulý štvrtok Michal Horečný, ktorý sa venoval malým nadšencom skatu.

Okrem usmernenia aj v iných športoch nechýbala ani doslova pastva pre oči v podobe vystúpenia Michala Barbiera, ktorý sa venuje hlavne fitness a kulturistike a aktuálne je 3-násobným majstrom sveta aj 6-násobným majstrom Európy. „Ukázal som tu také cool prvky, ktoré si vyžadujú veľmi veľa úsilia, pravidelné tréningy a roky driny, ale vždy sa dá aj vďaka tomu inšpirovať, naladiť sa na svoj pohybový level a v ňom napredovať a postupne sa dostávať vyššie a vyššie. Samozrejme, ak má mladý človek ambíciu,“ povedal špičkový športovec (na fotografii dole vpravo).


Sídlisko Východ sa čoskoro rozrastie

Dostať deti a mládež od počítačov do prírody a pritiahnuť ich k športu, to je podstatou celého projektu K Parkov. Lokalitu vybrala pred verejným hlasovaním samospráva. „Toto ihrisko zadefinovalo ihriskovú čiaru smerom od cyklotrasy, je tu vhodný voľnočasový priestor a blízko vznikne čoskoro pomerne veľká výstavba 11-tich bytových domov,“ poznamenal primátor Ľuboš Tomko. Ako dopovedal, neďaleko blízkeho prírodného bludiska či plážového ihriska pri Jakubianke tak pribudla ďalšia možnosť na oddych i šport. Na sídlisku Východ to bolo žiadané, len na Ulici za vodou žije okolo 1500 obyvateľov, areál však môžu využívať aj priľahlé ulice a, samozrejme, všetci, ktorí si chcú zašportovať či oddýchnuť.

Radnica spolu s týmto darom dostala aj manuál starostlivosti o nový areál, kde pribudla aj nová zeleň. „Verím, že bude hlavne využívaný. Postavený je z kvalitných materiálov a urobíme všetko preto, dúfam, že aj s pomocou obyvateľov mesta, aby vydržal čo najdlhšie,“ doplnil primátor mesta, ktoré momentálne buduje viaceré športoviská aj v iných lokalitách. „Verím, že tento park bude najbližšie roky slúžiť deťom aj mládeži na aktívne trávenie voľného času,“ dodala hovorkyňa spoločnosti Kaufland.

Pripravila: Helena Musalová

(Pozn.: Materiál bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 23, 14. júna 2023)

INZERCIA/ĽN 62/2023

コメント


bottom of page