top of page
Willa Poprad - Vaša vysnívaná svadba
  • Peter Rindoš

Na futsalové Euro aj dvojica našich!

Už 19. januára začínajú Majstrovstvá Európy vo futsale. Na palubovkách v Holandsku by sa mala predstaviť aj dvojica zo Starej Ľubovne – Marek Karpiak a Tomáš Drahovský.

Reprezentácia Slovenska, vpravo Tomáš Drahovský.

Na vrcholné podujatie sa slovenskí futsalisti prebojovali vôbec prvýkrát v histórii. Ich súpermi v skupine bude postupne favorizované Rusko, ďalej Poľsko a Chorvátsko, s ktorými by sme sa mohli popasovať o postup.


Líder Drahovský a brankárska jednotka Karpiak

Na záverečné sústredenie pred šampionátom, ktoré začalo v pondelok 9. januára, nominoval tréner Marián Berky do Piešťan 21 hráčov. Z nich vzíde pred odchodom do dejiska Euro 16 najlepších. V tíme by nemal chýbať historicky najlepší hráč Slovenska a rodák zo Starej Ľubovne Tomáš Drahovský. Kanonier a líder tímu pôsobiaci v Španielsku by mal vycestovať spolu s Marekom Karpiakom. Ďalší Staroľubovňan pôsobiaci v Slavii Praha je slovenskou brankárskou jednotkou.


Naši sa v príprave na šampionát stretli na decembrovom turnaji, kde postupne porazili nevyspytateľnú Bosnu a Hercegovinu 5:4, Rakúsko 5:0 a na záver aj silné Česko 3:1. V zápasoch sa strelecky darilo Tomášovi Drahovskému so šiestimi gólmi, až štyri vsietil hneď v prvom zápase. Viac o ambíciách i pocitoch našich hráčov krátko pred turnajom najlepších Európanov prinesieme v ďalšom vydaní.


foto: Vladimír Hindra/futsalslovakia.sk

Článok bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 1 (12. január 2022)

Commentaires


bottom of page