top of page
  • Writer's pictureRedakcia ĽN

Letné tipy na výlety v Starej Ľubovni a okolí

Živý muzikál a Robo Grigorov


Už o pár dní to na hrade Ľubovňa vypukne. Tradičný, no vždy výnimočný maratón živej rozprávky s pesničkami začne od 20. júla. Tvorcovia pre návštevníkov pripravili divadlo Kocúr je kráľ. Hrať sa bude do 26. júla, denne vždy v časoch o 10.30, 12.30, 14.30 a 16.30 hodine. Ak už hovoríme o Ľubovnianskom hrade, nemali by ste zabudnúť ani na 25. júl, kedy k nám zavíta Robo Grigorov, ktorý tu odohrá unplugged koncert.

Rozprávkovo v Nestville Parku


Najmä detských návštevníkov poteší už nasledujúci rozprávkový víkend. Malých návštevníkov Nestville Parku prenesie do sveta fantázie a čarovných príbehov podujatie „Rozprávkové leto“. Deti budú súčasťou deja rozprávky a stretnú sa s rozprávkovými bytosťami, ktoré im vyčaria úsmev na tvári. Zapojiť sa môžu aj do rôznych aktivít a získať malé prekvapenie. V Stredovekom tábore bude nedeľné popoludnie tohto víkendu patriť predstaveniu divadla Babadlo s názvom „Ako išlo vajce do sveta“. Príbeh o statočnom slovenskom vajci, ktoré sa poberie do sveta a stretne zvieratká z rôznych krajín bude obohatené o pútavé hudobné spracovanie.

Turnaj rytierov


V podhradí – Stredovekom vojenskom tábore sa v posledný júlový víkend uskutoční Rytiersky turnaj v podaní skupiny Hector. Ten predvedie, okrem iného, rytierske súboje na koňoch, takže o dokonalý zážitok bude rozhodne postarané.

V sedle na divoko!


Milovníci koní, jazdeckého umenia a zábavy si prídu na svoje. Druhého augusta sa v Hniezdnom uskutoční prvý ročník podujatia Divoké sedlo. Chýbať nebude Rodeo Show v disciplínach ako Barrel Race, Gate Race či Keyhole Race. O zážitky budú mať postarané aj deti, pre ktorých je pripravené vozenie na koni i na koči. Návštevníci uvidia aj tradičné trhy určené na prezentáciu a propagáciu pravých slovenských výrobkov, výstavu koní, na festivalovom pódiu zase vystúpia country kapely. Organizátorom je nezisková organizácia Ochrana prírody a našich zvykov v spolupráci s Nestville Parkom.

Cestujte vlakom


Najmä rodiny s deťmi iste privítajú zavedenie víkendových vlakov na trase Poprad-Tatry – Stará Ľubovňa -Muszyna (Poľsko). V minulom roku túto možnosť využilo množstvo turistov. Nielen najmenší sa budú unášať pohľadmi, ale zážitkom im bude aj samotná jazda. Na vlaky do neďalekej Muszyny nadväzuje aj ďalšia novinka. Letný expres na trase Prešov – Stará Ľubovňa a späť premáva počas víkendov. Jedným z cieľových objektov pre turistov je návšteva hradu Ľubovňa. Na ten sa dostanete zo železničnej stanice premávajúcim mestským autobusom. Autobus zo stanice vás tiež zavezie do kúpeľných Vyšných Ružbách.

red., foto archív


Článok bol publikovaný v Ľubovnianskych novinách č. 27-28 (14. júl 2020) 

bottom of page