top of page
Willa Poprad - Vaša vysnívaná svadba
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Letné dni poznačilo slabšie zemetrasenie

Updated: Jul 1, 2020


zemetrasenie

Dovolenkové a prázdninové dni v okrese Stará Ľubovňa poznačilo zemetrasenie. Aj keď nešlo o nič dramatické, mnohí obyvatelia sa vystrašili a hlavne na sociálnych sieťach sa dopytovali, čo sa vlastne deje a či prípadne nemožno čakať opakovanie.


Krátko po 14. hodine 13. júla mohli obyvatelia viacerých blízkych obcí a miest zaregistrovať mierne chvenie, viacerí to opisovali ako tlmený výbuch či štrngot pohárikov. Podľa Európskeho stredomorského seizmologického centra mohli otrasy mať silu okolo 4 magnitúd a hĺbku 10 kilometrov. O správe informovali viaceré médiá, ľudia sa tak ešte v ten deň dozvedeli aj podľa Ústavu vied o Zemi Slovenskej akadémie vied (SAV) na webstránke www.seismology.sk., že naozaj išlo o zemetrasenie predbežne určené na 3,2. Okrem nepríjemných pocitov nedošlo k žiadnym škodám na majetkoch ani životoch. Aj zástupcovia Mesta Stará Ľubovňa potvrdili, že bolo cítiť na chvíľu mierne zachvenie. Nebolo to ale nič výraznejšie, ani nik nekontaktoval mestskú políciu…


Viac sa dozviete v ĽN č. 27, pýtali sme sa aj starostov zasiahnutých obcí. 


–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––


Vzhľadom k tomu, že publikovanie celých článkov negatívne ovplyvňuje predajnosť Ľubovnianskych novín, od septembra 2018 uverejňujeme na www.lms.sk, okrem plných článkov z predchádzajúceho čísla aj skrátené materiály, upútavky a fotogalérie z reportážnych výjazdov. Čerstvé informácie nájdete vždy v aktuálnom čísle ĽN.


Commentaires


bottom of page