top of page
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Krátko z MsZ

Updated: Jul 24, 2020


poslanci-DSC_0162

Nový konateľ ĽMS Poslanci potvrdili jednohlasne vo funkcii nového konateľa Ľubovnianskej mediálnej spoločnosti (ĽMS) Petra Rindoša. Ten sa ako jediný kandidát prihlásil do výberového konania, ktoré vyhlásilo Mesto Stará Ľubovňa po tom, ako na vlastnú žiadosť podal výpoveď Mário Veverka, ktorý zastával tento post od októbra 2016. Nový riaditeľ spoločnosti sa ujme vedenia mestskej firmy v septembri.


Pokračujú so športovou triedou Poslanci aj pre budúci školský rok odobrili ZŠ na Komenského ulici športovú triedu. Už v ostatných dvoch rokoch tu boli zriadené dve športové triedy pre žiakov od 5. ročníkov so zameraním na volejbal chlapcov a basketbal dievčat. O vytvorenie športovej triedy prejavili výrazný záujem aj rodičia žiakov štvrtého ročníka. Zloženie športovej triedy predpokladá prijatie 8 dievčat – basketbal a 15 chlapcov – volejbal.


Špeciálne triedy A súhlas poslancov na školský rok 2019/20 dostala aj ZŠ Za vodou, a to so zriadením špecializovanej triedy, kde chce vzdelávať deti, ktoré nemajú predpoklad úspešne zvládnuť obsah učiva príslušného ročníka. Špecializovanú triedu možno zriadiť pre najmenej štyroch žiakov a najviac ôsmich z jedného alebo viacerých ročníkov.


Článok bol publikovaný v Ľubovnianskych novinách č. 25 (25. jún 2019)

Comentarios


bottom of page