top of page
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Koniec šmykľavej palubovky v telocvični ZŠ na Levočskej ul.

Updated: Jul 2, 2020


telocvicna

V Základnej škole na Levočskej ulici si už plnými športovými výkonmi užívajú novú palubovku, ktorá sa položila na pôvodnú. Tá trápila vedenie niekoľko rokov nie tak vzhľadom ako prílišnou šmykľavosťou, ku ktorej sa dopracovala po tom, ako sa vybrúsila a natrela lakom.    


Problémy s palubovkou tu vyvrcholili v lete pred 4 rokmi, keď pri rekonštrukcii strechy telocvične zatopilo podlahu. Okrem prieťahov okolo zodpovednosti i riešenia škody sa napokon po vyhotovení posudku nezávislého odborníka dohodol spoločný postup obnovy palubovky s tým, že firma, ktorá realizovala strechu, uhradila jednu tretinu nákladov. Podlaha sa zrenovovala, problémom však nebol koniec. „Podľa môjho názoru technológia a hlavne zvolený lak nebol vhodný. Žiaci sa veľmi šmýkali a aj záujmové skupiny, ktoré si tu objednávali hodiny, odmietli chodiť do tejto telocvične, lebo dochádzalo k zraneniam z dôvodu vysokej šmykľavosti,“ vrátil sa do obdobia, kedy už telocvičňu prakticky nemohli používať, riaditeľ školy Peter Höger.

Cesta k dnešnému stavu tak nebola jednoduchá a trvala pár rokov. O tom viac v ĽN č. 13, ktoré bude v predaji do 8. apríla


––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––


Vzhľadom k tomu, že publikovanie celých článkov negatívne ovplyvňuje predajnosť Ľubovnianskych novín, od septembra 2018 uverejňujeme na www.lms.sk, okrem plných článkov z predchádzajúceho čísla aj skrátené materiály, upútavky a fotogalérie z reportážnych výjazdov. Čerstvé informácie nájdete vždy v aktuálnom čísle ĽN. 


Comments


bottom of page