top of page
  • Writer's pictureMgr. Miriama Sekelská

Kino rozhodne nezívalo prázdnotou

Updated: Jul 22, 2020


kino2

Kino Tatra zažilo úspešný rok. Na premietanie prišlo v ostatnom roku viac ako 17 300 divákov. V porovnaní s rokom 2018, kedy sa odohralo 275 filmových premietaní, je to približne o 3600 divákov viac.


V roku 2019 ponúklo tunajšie kino 160 filmových titulov v 331 filmových premietaniach. „Je ťažké porovnávať roky štatisticky. Stačí, keď sa v roku vyskytne jeden filmový trhák a na číslach sa to veľmi odrazí,“ uviedol vedúci kina Pavel Mrug.


Stále platí, že filmy pre deti sú najnavštevovanejšie. „Film z animovanej série Ako vycvičiť draka 3 sme hrali dvanásťkrát a celkovo ho v našom kine videlo vyše 1200 ľudí. Vysoké číslo zaznamenal aj animovaný film Ľadové kráľovstvo 2. Púšťali sme ho deväťkrát a videlo ho viac ako 1100 divákov,“ zhrnul P. Mrug.


Najnavštevovanejším bol film Loli Paradička o humornom, ale aj smutnom príbehu o láske medzi „gadžom“ Milanom a Rómkou Veronkou. „Romantickú komédiu si pozrelo skoro 1500 ľudí a celkovo sme ju púšťali trinásťkrát,“ doplnil vedúci kina, ktoré, dá sa povedať, vstalo z popola v roku 2015.


Faktom je, že ľudia sa do kina v Starej Ľubovni častejšie vyberú v chladnejších mesiacoch. „Október až marec, ale aj apríl sú viac zaplnené, čo je pochopiteľné, keďže v lete si ľudia chcú užiť slnko a viac sa hýbať,“ skonštatoval P. Mrug.


Od 16. januára prichádza do kín nová „Evitovka“ – Príliš osobná známosť. „Už teraz je jasné, že premietania budeme určite pridávať a opäť bude jednou z najnavštevovanejších projekcií. Keď sme pred tromi rokmi hrali trhák od tvorcov Evitovky – Všetko alebo nič, takisto prišlo množstvo ľudí,“ uzavrel P. Mrug.


Článok bol publikovaný v Ľubovnianskych novinách č.2/2020 (21. január)


bottom of page