top of page
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Kedy bude parkovací dom pri nemocnici?

Updated: Jun 25, 2020


DSC_0992

Parkovanie pred nemocnicou, hlavne v dopoludňajších hodinách poriadne preveruje psychiku vodičov. Miest je málo, chorí sa zväčša potrebujú dostať čo najbližšie k zdravotníckemu zariadeniu a prichádzajú tu pacienti nielen z mesta, ale i regiónu a aj iných okresov. Vízia 5-podlažného parkovacie domu, kde by mohlo vzniknúť okolo 150 miest, tak dáva veľkú nádej.


„Pacienti to nevidia, ale my na parkovacom dome robíme už približne rok. Prebehli prvé rokovania, žiadosti… sme pred územným konaním, ktoré bude trvať dva – tri mesiace,“ informoval nás o stave Peter Bizovský, riaditeľ Ľubovnianskej nemocnice. Ako vysvetlil, v ruke už majú aj súhlas VÚC PSK na zbúranie starých garáží a hospodárskej budovy vo dvore za poliklinikou, kde by mohol parkovací dom vyrásť. „Mali sme aj rokovanie s finančným domom o možnosti úverového financovania,“ podotkol riaditeľ nemocnice, ktorá sa netají tým, že novinka môže pohltiť spolu s prístupovými cestami, osvetlením a odvodnením aj do 2 miliónov eur.


DSC_0941

Pripraviť sa treba tiež na to, že parkovanie v novom parkovacom dome nebude zdarma. Napokon tak ako od 1. apríla na viacerých mestských, doteraz bezplatných parkoviskách.„Sú to financie, ktoré dávame z prevádzky zo zdrojov na zdravotnú starostlivosť a my potrebujeme tie peniaze vrátiť naspäť. Viac menej si ich iba požičiavame, aby sme mohli rozvíjať ďalej zdravotnú starostlivosť,“ podotkol riaditeľ nemocnice, ktorá musí zároveň myslieť aj na svojich zamestnancov. Okolo sto miest musí rezervovať aj pre tých, ktorí chodia do práce autom.

DSC_0942

A kedy by teda mohli prví pacienti zaparkovať bez nekonečného krúženia okolo nemocnice v novom parkovacom dome? „31. októbra chceme mať pripravený pozemok pod parkovacím domom s prekládkami sietí, do konca roka 2020 je v pláne výberové konanie na dodávateľa stavby a spustenie výstavby predpokladáme začiatkom apríla budúceho roka,“ plánuje P. Bizovský, ktorého by potešil termín jarmoku 2021, kedy by prvé autá mohli zaparkovať v novom parkovacom dome v Starej Ľubovni.


Článok bol publikovaný v Ľubovnianskych novinách č.7/2020 (25. február)


Kommentare


bottom of page