top of page
  • Writer's pictureMgr. Miriama Sekelská

Karanténna stanica v nových priestoroch

Updated: Jul 3, 2020


P1280235

V minulom roku sa dobrovoľníkom z karanténnej stanice  (KS) podarilo vybudovať nový priestrannejší priestor pre psov, ktorý bol kedysi v areáli spoločnosti Ekos. Noviniek tam majú ale oveľa viac, boli sme sa pozrieť na Mýtnej ulici v Starej Ľubovni, ako to tam teraz funguje.

P1260570

„Keď sme začali hovoriť o tom, že ideme vytvoriť nový areál pre karanténnu stanicu, veľmi veľa ľudí sa ozvalo a chcelo prispieť. Vyzbieralo sa 20 000 € od sponzorov a darcov,“povedala už Lenka Vašková. Najvyššou položkou boli, samozrejme, koterce. V novej karanténnej stanici ich tak majú teraz sedem a k tomu dva odchytové, ktoré sú nateraz prázdne.„Počas Vianoc sme nemali žiaden nový prírastok, dúfam, že ostanú prázdne čo najdlhšie. Momentálne sú naším problémom stálice, jeden psík je tu napríklad už dlhšie ako rok. Stále sa snažíme nájsť mu domov. Je to komplikované, ale zatiaľ to takto zvládame. Sme radi, že sa počet psíkov nezvyšuje,“objasnila L. Vašková.

P1280548

Mesto darovalo pre karanténnu stanicu aj unimobunku.„Slúži nám najmä ako ošetrovňa, stretávame sa tu s veterinárom, máme tu nachystané lieky. Túto miestnosť využívame aj pri stretnutiach s adopčnými záujemcami. V prípade, že by prišiel chorý psík, máme tu preňho pripravený box, aby nemusel byť najmä v zlom počasí vonku,“vysvetlila koordinátorka karanténnej stanice.


Viac sa už dočítate v ĽN č. 3, ktoré je v predaji do 28. januára.


Vzhľadom k tomu, že publikovanie celých článkov negatívne ovplyvňuje predajnosť Ľubovnianskych novín, od septembra 2018 na www.lms.sk okrem plných článkov z predchádzajúceho čísla publikujeme aj skrátené materiály, upútavky a fotogalérie z reportážnych výjazdov. Čerstvé informácie nájdete vždy v aktuálnom čísle ĽN.


bottom of page