top of page
  • Writer's pictureRedakcia ĽN

IQ Olympiáda

Updated: Jul 8, 2020


img00070

“Každý je génius. Ale ak budete posudzovať rybu podľa jej schopnosti vyliezť na strom, bude celý svoj život žiť s vedomím, že je neschopná.“

Albert Einstein… v tejto súťaži ťa nikto neskúša. Ty sám môžeš zistiť, čo dokážeš a čo ťa baví. … úlohy ťa potrápia, ale tiež ťa budú baviť. … nie si bifľoš a zo školy nenosíš samé jednotky? IQ olympiáda nie je o naučených vedomostiach, ale o zdravom rozume, kreatívnom myslení a schopnosti samostatného uvažovania.


Na víťazov čaká veľa zaujímavých a hodnotných cien – notebook, iPAD, digitálny fotoaparát, Lego Technik, encyklopédie a množstvo iných cien…


O IQ olympiáde … IQ olympiáda je určená žiakom druhého stupňa základných škôl(5. až 9. ročník) a príslušných ročníkov osemročných gymnázií (príma – kvarta), ktorí majú hlavu na svojom mieste a chcú si porovnať svoje sily s ostatnými z celého kraja. … najskôr sa musíš do súťaže zaregistrovať svojim emailom. … súťaž prebieha v troch kolách – školské kolo, regionálne kolo – semifinále a celoslovenské kolo – finále. … školské kolo sa rieši on-line – súťažiaci môžu úlohy riešiť v škole, doma, v knižniciach, skrátka kdekoľvek, kde sa pripoja na internet.

… Po školskom kole budú prebiehať tri regionálne kolá, do ktorých bude pozvaných 80 najlepších účastníkov z každého z troch regiónov, t.j. spolu 240 žiakov. Regióny budú tvorené geograficky:


o Východ (Prešovský a Košický kraj), o Stred (Banskobystrický, Trenčiansky a Žilinský kraj), o Západ (Bratislavský, Nitriansky a Trnavský kraj). Tu si budú môcť súťažiaci porovnať svoje sily s ostatnými finalistami pri riešení logických problémov, úlohách zameraných na postreh a rýchlosť úsudku.. Súťažiť budete o hodnotné ceny.


… Po regionálnych kolách nasleduje finále – celoslovenské kolo. Z každého regiónu postupuje 20 najlepších riešiteľov do celoštátneho finále, spolu 60 detí. Každý súťažiaci sa musí zúčastniť osobne, náhradný termín nie je možný. Bodový výsledok zo školského a regionálneho kola sa nezapočítava, všetci účastníci začínajú na rovnakej úrovni a súťažia v jednej kategórii.

img00040

Registrácia do súťaže Registrácia súťažiacich do IQ olympiády 2018 bude zahájená 1. marca 2018 a bude možná do 31. marca 2018. Ak registráciu nestihnete a budete chcieť, zaradíme Vás na zoznam záujemcov o ďalší ročník súťaže a včas vás upozorníme na začatie registrácie.


Každý, kto chce súťažiť, sa musí počas marca zaregistrovať svojou e-mailovou adresou. Registrácie z minulých rokov sú neplatné! Celý proces je veľmi jednoduchý a nezaberie viac ako niekoľko minút. Na e-mailovú adresu bude súťažiacim poslané ich heslo a všetky informácie o súťaži. Každý účastník preto potrebuje mať platný a jedinečný email, samozrejme, že môže použiť i email rodičov. Každé dieťa sa usí prihlásiť z inej e-mailovej adresy. V prípade potreby si môžete ľahko zriadiť e-mail na niektorom zo známych serverov, napr. na www.zoznam.sk, google.com,…


Súťažiaci sa registrujú na stránke http://www.iqolympiada.sk. Vstup do súťaže kliknutím na Chcem sa zaregistrovať a vyplnením osobných údajov – meno, škola, trieda, prípadne nepovinne adresa a telefón.


Radi by sme požiadali rodičov o pomoc s registráciou svojich detí, pretože je nutné, aby rodič, či prípadne iný zákonný zástupca, súhlasil so spracovaním osobných údajov detí pre účely súťaže. Bez tohto súhlasu nebude registrácia platná a údaje nebudú do systému uložené.


Do niekoľkých minút po registrácii systém vygeneruje prihlasovacie heslo, ktoré bude slúžiť na vstup do profilu súťažiaceho a predovšetkým pre prihlásenie sa do školského kola súťaže, ktoré sa bude vyplňovať on-line. Ak by ste prístupové heslo nedostali, skontrolujte spam a kôš a prípadne si vyžiadajte nové heslo na stránke Vstup do súťaže / Zabudol som heslo.

Viac informácií o priebehu súťaže nájdeš na stránke: http://www.iqolympiada.sk/o_sutazi/.

bottom of page