top of page
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

VIDEO Ihrisko v meste postavia, treba priložiť 24-tisíc eur

Updated: Apr 18, 2023

Ihrisko s viacerými prvkami na sídlisku Západ v Starej Ľubovni predsa len vyrastie, a to napriek tomu, že sa vlani nedarilo samospráve nájsť zhotoviteľa.

„Vzhľadom k tomu, že prebehlo viac neúspešných verejných obstarávaní na danú akciu, radnica sa rozhodla hľadať inú alternatívu na realizáciu ihriska, využiť finančné prostriedky z fondov, a to realizáciou prostredníctvom vlastného sociálneho podniku. S tým, že hodnota uvedenej akcie by sa ale zvýšila o 14 052 eur,“ vysvetlila vedúca oddelenia výstavby, územného rozvoja a životného prostredia MsÚ v Starej Ľubovni Anna Hrebíková. Ako dodala, k tejto sume by už bola započítaná aj dopadová plocha, ktorá nebola pôvodne zahrnutá v obstarávacej cene ihriska. Termín ukončenia diela je predpokladaný do konca októbra 2023.


Altánok zrušia

Mesto na sklonku minulého roku k projektu ihriska s názvom Rodinka za 50-tisíc € z Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny už priložilo 10-tisíc eur v rámci spoluúčasti. Samotné ihrisko by malo obsahovať dve hracie lode pre deti od troch rokov, pričom väčšia bude určená deťom do 14 rokov. Ďalším inovatívnym prvkom ihriska bude fitdráha z agátového dreva, ktorá preverí koordinačné schopnosti detí. Súčasťou ihriska budú aj kolotoč, hojdačka hniezdo, pieskovisko a reťazové hojdačky.

Pôvodný projekt uvažoval s altánkom, ktorý by tam mal byť umiestnený, podľa nových plánov sa zruší. „Aby sme šetrili financie mesta a nenavyšovali viac ako tých vyše 14-tisíc eur, tak sme sa rozhodli, že ten altánok tam nebude. Myslíme, že nie je taký potrebný k tomu, aby detské ihrisko bolo funkčné,“ dodala vedúca výstavby mesta.

So zámerom súhlasili aj poslanci, a tak by nič nemalo stáť v ceste tomu, aby sa v teplom počasí začala realizovať výstavba inovatívneho ihriska.

(Pozn.: Materiál bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 14, 12. apríla 2023)Commenti


bottom of page