top of page
  • Writer's pictureRedakcia ĽN

Futbalisti ocenili najlepšiu jedenástku roka

Updated: Jul 13, 2020

Okresný futbalový zväz po skončení súťažného ročníka 2016-17 usporiadal historicky 1. ročník ankety o najlepšiu jedenástku okresnej futbalovej súťaže. Slávnostné odovzdávanie ocenení sa konalo v reštaurácii Kolkáreň. Na tento slávnostný akt prijal pozvanie aj Richard Havrilla, prezident VsFZ a viceprezident Slovenského futbalového zväzu.


Tento chvályhodný počin Okresného futbalového zväzu mal veľmi pozitívny ohlas u futbalistov aj funkcionárov a v zákulisí jednoznačne zaznelo, že anketa musí pokračovať. „S touto myšlienkou sme sa pasovali roky, získali sme aj nejaké posily starších aj mladších a túto akciu sa podarilo zrealizovať na zviditeľnenie futbalu v našom okrese. Je to historicky prvý ročník a už som počul podporné hlasy, že musíme pokračovať,“ povedal Jozef Kovalčík, predseda OFZ v Starej Ľubovni. Prácu okresného futbalového zväzu ocenil aj krajský futbalový šéf a viceprezident SFZ. „Som veľmi rád, že aj v Starej Ľubovni pristúpili k tejto akcii. Myšlienka je dobrá, naštartovala sa tradícia a dúfam, že sa im podarí zopakovať ju aj o rok. Prácu OFZ v Starej Ľubovni hodnotíme vysoko pozitívne, lebo vieme, v akej ťažkej pozícii sú kluby z tejto oblasti, pretože veľa mladých aj dospelých odchádza študovať alebo pracovať mimo okres. Dopočul som sa, že tu organizovali týždenný kemp, ktorého sa zúčastnilo viac ako 60 detí. Je to dobrá myšlienka. Toto je budúcnosť,“ skonštatoval Richard Havrilla.

futbal - DSC_0303

Jedenástka roka 2017 (hore zľava): T. Sekelský, M. Kolčák, J. Kosturko, P. Foľvarský, M. Leškovský, R. Bjalončík, A. Venglarčík, (dole zľava): D. Mašlej, Š. Konkoľ, P. Pristaš a M. Sikorjak. Za niektorých hráčov si ceny prevzali ich rodinní príslušníci.


Medzi ocenenými bol aj mladý tréner víťazného tímu okresnej súťaže. „Veľmi si to cením, nie je bežné dosiahnuť taký úspech v mojom veku. Chlapci zistili, že keď makajú na tréningoch a svedomito pristupujú k zápasom, dá sa veľa dosiahnuť. Naším prvoradým cieľom bude udržať sa v piatej lige a hrať pekný futbal,“ uviedol Richard Želonka, tréner Veľkého Lipníka. Jedenástka roka 2017: Drahomír Mašlej (Malý Lipník) – Radoslav Bjalončík (Veľký Lipník), Juraj Kosturko (Plaveč), Michal Leškovský (Ľubotín), Matej Kolčák (Jakubany), Peter Foľvarský (M. Lipník), Štefan Konkoľ (N. Ľubovňa), Pavol Pristaš (M. Lipník), Tomáš Sekelský (Vyšné Ružbachy), Adam Venglarčík (V. Lipník), Michal Sikorjak (M. Lipník). Text a foto: Ján Petrus


futbal - DSC_0313

Okrem jedenástky roka vyhlásili v piatok (zľava) aj najlepšieho rozhodcu VI. ligy – Radoslava Beňa, naj- hráča – P. Pristáša i trénera. Tým sa stal Richard Želonka z V. Lipníka.


Článok bol publikovaný v Ľubovnianskych novinách č. 28 (18. júl 2017)  


Comentarios


bottom of page