top of page
  • Mário Veverka

Dvadsiatka Rómov s druhou šancou na lepšiu budúcnosť

Updated: Jul 6, 2020


DSC_0047

V šiestej, siedmej či ôsmej triede – aj takto končili v minulosti mladí Rómovia v Starej Ľubovni. Niektorí z nich ale dostali druhú šancu. Od septembra sa totiž vrátia do školy a skúsia zmeniť svoj život. K lepšiemu.


Opraviť chybu z minulosti im pritom umožní projekt Verejná správa aktívne podporujúca druhošancové vzdelávanie, produkt partnerstva ETP Slovensko a Inštitútu pre dobre spravovanú spoločnosť. Jeho hlavným cieľom je, aby si hlavne členovia rómskej komunity doplnili vzdelanie, ktoré predtým, keď reálne mohli, z rôznych dôvodov nedokončili. Čím by sa zvýšili ich šance na pracovnom trhu.


O projekte, ktorý sa okrem Starej Ľubovne realizuje aj v troch košických lokalitách – Luníku IX. Veľkej Ide a Rankovciach, sa viac dočítate v ĽN č. 30, ktoré je v predaji do 27. augusta. 


Vzhľadom k tomu, že publikovanie celých článkov negatívne ovplyvňuje predajnosť Ľubovnianskych novín, od septembra 2018 budeme na www.lms.sk publikovať iba skrátené materiály, upútavky a fotogalérie z reportážnych výjazdov.   Čerstvé informácie nájdete vždy v aktuálnom čísle ĽN. Nezabudnite si ho preto kúpiť, stojí iba 35 centov. Podporíte tak predajnosť, ktorá je v týchto neľahkých časoch priam rozhodujúca.


Comments


bottom of page