top of page
Willa Poprad - Vaša vysnívaná svadba
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Dom kultúry by mal byť do Vianoc hotový

Updated: Aug 6, 2020


dk

V útrobách Domu kultúry v Starej Ľubovni sa pilne pracuje. Momentálne sa dokončujú omietky a maľby stien v hľadisku, foyer a chodbách, práce pokračujú aj na elektroinštalácii a realizácii vzduchotechniky. Začína sa montovať obklad časti stien a stropu hľadiska zo zvukopohltivých panelov. Ak by nenastalo nič nepredvídané, tak v decembri by sa mal tunajší „kulturák“ zaskvieť v plnej paráde.


Do úplného ukončenia 1. časti (stavebná časť) sa ešte zrealizujú napr. obklady stien spodnej časti hľadiska, montáž nášľapných vrstiev podlahy hľadiska a balkóna, montáž vybavenia hygienických zariadení, elektronický zabezpečovací systém, realizácia výdajného pultu, dokončenie priestorov réžie, montáž svietidiel a podobne. „Najmarkantnejšou zmenou je presun réžie z balkóna do zadnej časti hľadiska, ako aj vybudovanie nového balkóna s kapacitou okolo 88 divákov s piatimi radmi sedadiel, ktoré sú odstupňované v piatich výškových úrovniach,“ informoval nás Aleš Solár,“ prednosta MsÚ v Starej Ľubovni. Práce sú teda v plnom prúde, ak by sa nič neočakávané neudialo, 1. časť (stavebná) je plánovaná do konca septembra tohto roku, potom začnú práce na 2. časti (javisková a divadelná technika), ktoré budú trvať ešte zhruba jeden mesiac.

dk 1

Pokračovanie článku nájdete v Ľubovnianskych novinách č. 30, ktoré sú v predaji do 27. augusta.


––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––


Vzhľadom k tomu, že publikovanie celých článkov negatívne ovplyvňuje predajnosť Ľubovnianskych novín, od septembra 2018 uverejňujeme na www.lms.sk, okrem plných článkov z predchádzajúceho čísla aj skrátené materiály, upútavky a fotogalérie z reportážnych výjazdov.   Čerstvé informácie nájdete vždy v aktuálnom čísle ĽN.


Comments


bottom of page