top of page
  • Mário Veverka

Do bojov 11 tímov, aj MFK

Updated: Jul 3, 2020


all-star-rwm-futsal-2017-92

Futbalová lopta sa v Starej Ľubovni neprestane kotúľať ani po „zatvorení“ štadióna. Množstvo hráčov totiž len vymení kopačky za halovky a nasmeruje si to do športovej haly, kde sa už túto nedeľu rozkrúti kolotoč rwm futsalovej ligy. Ešte pred jej štartom nám dvere do zákulisia poodkryl hlavný usporiadateľ Patrik Boďo.


Na stole vám po 10. novembri ostalo ležať 11 prihlášok – teda opäť o čosi viac než vlani. Vládne tak, z toho pohľadu, v organizačnom tíme spokojnosť? – Doba, počas ktorej sú študenti mimo svojho mesta či dediny a ľudia v produktívnom veku zas za hranicami Slovenska, športu naozaj nepraje. Zdvojnásobené je to vtedy, keď si samotní hráči nedokážu futsalom, ktorý je u nás stále na amatérskej úrovni, počas víkendov čo-to privyrobiť. Za každé jedno mužstvo navyše, ktoré sa prihlási do súťaže, sme tak nesmierne radi.

Ako člena výkonného výboru staroľubovnianskeho futbalového klubu vás musí tešiť fakt, že konečne na palubovke uvidíme tím pod hlavičkou MFK… – V podstate, aj posledné ročníky malo MFK hojné zastúpenie svojich hráčov, či už to zo seniorského mužstva, alebo mládežníckych kategórií. Boli však roztrúsení vo viacerých tímoch. I napriek tomu „značka“ MFK v lige, kde sú viaceré okolité obce, veľmi chýbala. Teší nás teda fakt, že túto sezónu to bude minulosťou.

Poďme sa teraz pozrieť na zoznam detailnejšie. Samozrejme, súpisky uzavreté ešte zďaleka nie sú, pohľad do nich už ale môže čosi napovedať. Ktoré z tímov by teda mohli mútiť vodu na čele? – Do súpisiek sme už nazreli a treba hneď na začiatok povedať, že diváci sa majú na čo tešiť. Vodu by mali mútiť už tradične silné mužstvá ako Lamasia, ktorá posledné dva ročníky skončila na druhom mieste. Ešte o čosi silnejšie mužstvo bude mať JR Team, do ktorého prestúpili opory Bajan Cardinals. Tí zas prešli výraznou prestavbou a so značne omladeným kádrom môžu len prekvapiť. Chýbať bude minuloročný víťaz FK Plavnica, no hráči ostávajú. Našli sme ich na súpiske mužstva Hojdič café, ktoré je tak ešte silnejším adeptom na titul. Prínosom bude tím Chippendales, ktorý posledné dva roky hrával regionálnu súťaž, a teda pôjde od prvého kola ambiciózne za titulom.

rwm-futsal-liga-3-kolo-1725

Tomáša Drahovského či Mareka Karpiaka, čoby futsalové hviezdy, v športovej hale asi neuvidíme, niektorých zo známejších futbalistov však určite áno. Ktorých konkrétne?

– Netvrdil by som, že dve súčasné najväčšie hviezdy ľubovnianskeho futsalu v športovej hale naisto neuvidíme. Zatiaľ čo brankár Slavia Praha figuruje na súpiske JR Teamu, najlepší hráč Československa a zároveň líder Sparta Praha Tomáš Drahovský je zapísaný pri partii z Chippendales. Keď sa týmto „pražákom“ podarí nastúpiť aspoň do 2-3 zápasov rwm Futsal Ligy, diváci majú o zábavu postarané. Netreba ale zabúdať ani na ostatné zvučné mená, ktoré na palubovke uvidíme určite. Hráči ako Milan Nestorik, Adrián Lysák, Viktor Jedinák, Adrián Mušinský, Emil Haladej, Jakub Reľovský, Martin Červeňák či Filip Vojtek, hrajú nejaký ten rok veľmi kvalitné futbalové alebo futsalové ligy.

Čo hrací formát? Vlani o titul bojovalo 10 tímov, teraz ich bude 11. Ostávate teda pri osvedčenom systéme – t.z. najskôr každý s každým a potom play-off?

– Hrací formát základnej časti ostáva nezmenený, mužstvá si zmerajú sily v 11. kolách. Kvôli nepárnemu počtu mužstiev bude mať každé kolo jeden tím voľno. Po dohode organizátorov sme zmenili systém play-off, do ktorého postúpi až 8 mužstiev, nie iba 6. Vo štvrťfinále vyzve víťaz základnej časti posledné postupujúce mužstvo, 2. bude hrať so 7., atď. Prvé kolo máme naplánované už na túto nedeľu od 16.00 h. Končiť by sme mali finálovým duelom niekedy na konci februára 2019.

Po skončení II. ročníka ste sa nechali počuť, že v novinkách chcete pokračovať aj v tom nasledujúcom. Nezmenili ste názor?

60

Znamená to, že opäť máte okolo seba oduševnený tím, ktorý pre divákov urobí všetko?

– Plynulý chod ligy s poskytnutím rôznych atrakcií aj noviniek by nikdy nebol zrealizovaný bez horlivej aktivity realizačného tímu. Hoci sa nám tento kolektív o jedného člena ochudobnil, zodpovedným prístupom ostatných členov by to priebeh nemalo nijak narušiť. Hlavným usporiadateľom bude aj tento rok Peter Starosundecký, asistovať mu bude Patrik Maliňák. O kvalitné fotky sa postará nováčik v organizačnom štábe Simona Zálešová, študentka Cirkevného Gymnázia. S usporiadaním by nám znova mala pomôcť Adriána Točeková, komentár počas najväčších akcií by mal zastrešiť František Solár.

Najväčšia otázka však bola medzi rozhodcami, kde sme museli vylúskať dva tvrdé oriešky. Za dlhoročnú oddanosť patrí vďaka Andrejovi Vandžurovi, ktorý sa rozhodol ukončiť pôsobenie v lige, pričom Ján Imrich sa zas zápasov kvôli pracovnej vyťaženosti zúčastniť ani nemôže. Do partie medzi Gabriela Vislockého, Jána Servického a Juraja Firtu by mal zapadnúť Radoslav Beňo, ktorý pravidelne píska okresnú súťaž. Okrem neho sa k arbitrom pripojí aj Vincent Kandráč, ktorého skúsenosti z krajských súťaží liga len a len privíta.

A na záver, kde, samozrejme, okrem Ľubovnianskych novín a televízie, nájdu fanúšikovia všetky podstatné informácie – t.z rozpis zápasov, výsledky, tabuľku, príp. štatistiky?

– Na webe rwm-futsal.sk sa síce momentálne kvôli novým štatistikám pracuje, práve ona prinesie fanúšikom gro čo sa týka výsledkov, plánovaných zápasov, prehľadných tabuliek. Aj tento rok sa budú môcť ľudia zahĺbiť do článkov, v ktorých sa dozvedia o futsale a aktualitách ešte niečo viac. Komunikovať s ľuďmi, samozrejme, neprestaneme ani na Facebooku, kde máme prichystané tipovacie súťaže. Ligu by sme počas sezóny chceli obohatiť o „live score“, zatiaľ sme však nenašli ten správny kľúč na čo najefektívnejší systém tohto typu výsledkov. Nič to nemení na tom, že fanúšik si ligu vychutná najlepšie priamo na tribúne športovej haly.

Foto: A. Jaržembovský


Článok bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 44 (20. novembra  2018)

Comments


bottom of page