top of page
  • Mário Veverka

Do akej miery sú nebezpečné snehové previsy?

Updated: Jul 3, 2020


sneh-Mierova 49658108_10213752917202078_726100127315394560_n

Na počiatku bol sneh. Potom čoraz viac ustráchanejšie pohľady na strechy bytoviek a napokon prišli otázky: Čo s prevismi, ktoré teoreticky, môžu predstavovať riziko nielen pre automobily, ale i obyvateľov?


Samozrejme, paralelne s nimi sa na Facebooku objavili aj odpovede. Niektorí z diskutujúcich ich tak odporúčali ignorovať a neprechádzať v blízkosti stien, ďalší videli riešenie v privolaní hasičov. To je však zbytočné. Ako totiž podotkol Vladimír Haľko, tí takéto služby neposkytujú. „Našou úlohou je zasahovať len vtedy, keď ide o záchranu života alebo zdravia občanov. Na tento účel nie sme určení. V takýchto prípadoch sa teda treba obrátiť na správcu, resp. vlastníka bytového domu,“ usmernil potenciálnych volajúcich riaditeľ OR HaZZ v Starej Ľubovni. Ten síce priznal, že na strechách ich občas vidno (ako napr. 9. januára, kedy pracovníkom VPS pomáhali pri zhadzovaní snehu z okresného súdu), no deje sa to výnimočne. A iba ak ide o verejné budovy. „Každá žiadosť je posudzovaná krajským operačným strediskom. Pokiaľ sa zistí, že si vlastník objektu môže sneh odpratať sám, musí si to riešiť svojpomocne,“ dodal V. Haľko.


Ako by mali postupovať obyvatelia bytoviek sa už dozviete z ĽN č.2, ktoré sú v predaji do 21. januára 2019. 


Vzhľadom k tomu, že publikovanie celých článkov negatívne ovplyvňuje predajnosť Ľubovnianskych novín, od septembra 2018 na www.lms.sk okrem plných článkov z predchádzajúceho čísla publikujeme aj skrátené materiály, upútavky a fotogalérie z reportážnych výjazdov. Čerstvé informácie nájdete vždy v aktuálnom čísle ĽN.


bottom of page