top of page
  • Writer's pictureMgr. Miriama Sekelská

Darovali im 22,5-kilové vedro s eurami

Updated: Jun 29, 2020


DSC_0102

Vyše 50 motoriek sa prihnalo do Starej Ľubovne. Tak ako minulý rok, aj teraz mali namierené k deťom a mladým z Domu sv. Anny. Motorkári z klubu HARLEY-DAVIDSON Club No.1 Slovakia im darovali zážitok, na ktorý len tak ľahko nezabudnú.


Ani rámus legendárnych harlejov nezabránil tomu, aby si deti a mladí z Domu sv. Anny naplno vychutnali dokonalú jazdu. „Bolo to perfiš, nedá sa to opísať, sú to vynikajúci ľudia,“ zhodnotila na výbornú svoju jazdu klientka Domu sv. Anny Juliana Pichnarčíková. Aj pre majiteľov veľkých strojov, bol tento deň takisto zážitkom. „V prvom rade sme veľmi radi, že sme mohli prísť medzi tieto deti. Chceli sme, aby aj ony čosi zažili a mali pekný zážitok. No v tento deň akoby sa aj nám doplnila energia a dobili sme si „baterky“ na celý rok,“ vysvetlil Vlastimil Beláň, prezident klubu H-DC No.1, ktorý si v prítomnosti zdravotne znevýhodnených detí uvedomuje, aké bohatstvo človek má, keď je zdravý.

DSC_0118

Nová chladnička Milovníci rýchlej jazdy a amerických motocyklov Harley-Davidson so sebou priniesli aj hmotný prezent – novú chladničku. K nej pribalili aj špeciálne vedro plné „pokladov“ (vyzbieraných peňazí), ktoré deťom určite poslúžia. „Veľmi sme sa potešili tejto návšteve. Naši priatelia nás darčekmi prekvapili. Sme vďační, že si nimi môžeme spestriť fungovanie v Dome sv. Anny,“ povedala riaditeľka zariadenia Monika Markovičová. Motorkárom sa deti odvďačili cuketovým perníkom, na ktorý hlavnú surovinu našli vo svojej bio záhrade. Klient Domu sv. Anny Jakub si dokonca pripravil pieseň s motorkárskou tematikou. „Rozprávali sme s deťmi o bezpečnosti a o tom, kto sa chce zviesť na motorke. Chceli ísť všetci, pretože mali skúsenosť z minulého roka, že je to naozaj bezpečné. Na tento deň budeme dlho spomínať a rozprávať o tom hádam aj do Vianoc,“ uviedla Marta Tokarčíková, sociálna pracovníčka. Návšteva „tvrdých chlapov“ je pre týchto ľudí veľkým obohatením, už teraz sa tešia, keď ich budú môcť privítať aj nabudúce. Celú akciu, podobne ako v minulom roku, inicioval Miroslav „Čviro“ Vrábeľ.

DSC_0089

Comments


bottom of page