top of page
  • Writer's pictureRedakcia ĽN

Chýba rešpekt k prírode, ale i koše. Pri upratovaní si spomenú na kolegyňu + VIDEO

Updated: Apr 21, 2023

Sneh sa roztopil a jar odhalila všetko, čo sa v zime skrývalo pod bielou prikrývkou. Nie je to teda nič príjemné. V meste je niekoľko kritických miest, ktoré sú posiate odpadkami od výmyslu sveta.

V niektorých lokalitách, napríklad na parkoviskách, chýbajú smetné koše. Všimol si to i šofér Ján. „Na tomto parkovisku pod úradom práce chýbajú odpadkové koše. Ľudia sú síce neporiadni, ale tie koše chýbajú, aspoň jeden by tu mohol byť. Vidíte, aký je tu neporiadok a plno papierov,“ neskrýval svoju nespokojnosť. Podľa dôchodcu by mesto po osadení košov bolo čistejšie, keďže sám videl, ako mnoho šoférov odhadzuje odpadky priamo z auta. „Keď chcú mať poriadok v meste, tak sa musia starať a myslím, že kôš tu nie je problém umiestniť, to nie je taká veľká položka,“ doplnil muž z Veľkej Lesnej.


Odpadky končia na zemi

Na problém s nedostatkom košov upozornil návštevník mesta aj prednostu mesta. Ten priznal, že na frekventovanom úseku, kde sa pohybuje aj množstvo peších, keďže parkovisko je v blízkosti schodiska ku kinu či tržnice, smetné koše skutočne chýbajú. „Je to dobrý nápad. Niektoré veci si človek neuvedomí, keďže tu často nechodí. Sme radi aj za takéto nápady, urobíme nápravu,“ prisľúbil Aleš Solár.


Chystajú veľké upratovanie

Najviac znečistené úseky musia teda po zime upratať. Do najbližšej akcie sa vo štvrtok 20. apríla môžu zapojiť všetci obyvatelia mesta. Stačí si doniesť hrable, metlu, vedro, chuť do práce a dobrú náladu. „Budeme organizovať už tretí rok akciu Čisté mesto, ktorá je spomienkovou akciou na našu kolegyňu Elu Štefanovú. V rámci tejto akcie čistíme lokality pri tokoch riek alebo tie, ktoré sú najviac zanesené smeťami. Aj breh pod schodiskom k úradu práce, by si zaslúžil vyhrabať smeti,“ doplnil prednosta.

Alena Dudláková, foto: ĽMS

(Pozn.: Materiál bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 15, 19. apríla 2023)


Comentarii


bottom of page