top of page
  • Writer's picturePhDr. Eva Halamová

Atmosféru 25. jarmoku umocnilo krásne počasie

Updated: Jul 20, 2020


25. Ľubovniansky jarmok je po takmer štyroch dňoch hodovania, zábavy a stretnutí minulosťou. Spomínať na neho však budeme ešte dlho, a to ako na veľmi vydarený. Dopomohlo k tomu i nádherné, priam letné počasie.


Jarmoky, aké v Starej Ľubovni poznáme, sú od roku 1992, kedy sa obnovila ich tradícia pri príležitosti 700. výročia prvej písomnej zmienky o meste. Nikdy na nich nechýbala dobrá zábava, oddych a príjemné stretnutia rodiny a priateľov. „Som veľmi rád, že sme sa pred 25. rokmi k tejto tradícii vrátili. Počasie nám prialo, ľudia sa bavili a bola a aj je to nádherná udalosť roka,“ nechal sa počuť Michal Šipoš, primátor, ktorý zaviedol Ľubovnianske jarmoky. Tie na svojej atmosfére nestratili ani dnes. „Aj keď si na 1. jarmok spomínam matne, keďže som bol dieťa, v pamäti mi utkvelo množstvo stánkov a veľmi dobrá atmosféra. Do ďalších ročníkov by som jarmoku chcel popriať hlavne dobré počasie. Také, aké bolo tento rok. Počasie je totiž 70 percent úspechu,“ dodal súčasný primátor Ľuboš Tomko.

dsc_0800

Jarmočné slnečné dni si u nás už tradične nenechali ujsť ani delegácie z partnerských miest – rumunského Alesdu, českého Vsetína, srbského Báčskeho Petrovca, poľských Polanieca aj Noweho Sacza a ukrajinskej Svaljavy. V sobotu navštívil mesto i jarmok aj gubernátor Zakarpatskej oblasti Hennadij Moskaľ a predseda Oblastnej rady Zakarpatskej oblasti Michajlo Rivis. A prvýkrát si jarmok prešiel oficiálne aj primátor Popradu. „Jarmoky sú vždy o stretnutiach a zábave, a keďže so Starou Ľubovňou máme podpísané memorandum piatich spišských miest, takéto akcie nás spájajú. Nemohol som si to nechať ujsť,“ ozrejmil Jozef Švagerko.

Foto: Mario Veverka


Yorumlar


bottom of page