top of page
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

VIDEO Rekordných 949 novonakazených a takmer 40 percentná pozitivita v okrese

Updated: Feb 4, 2022

Prudký nárast novonakazených a obrovský nápor na testovanie – taká je aktuálna situácia v okrese Stará Ľubovňa. Plus 484 prípadov na ochorenie covid-19 hlásia oproti predošlému týždňu regionálni hygienici. Kým v 3. kalendárnom týždni bol týždenný prírastok v okrese Stará Ľubovňa 459 prípadov, od 14. do 3. januára je to doteraz rekordných 949 prípadov!OHNISKOM STARÁ ĽUBOVŇA

Naposledy 730 prípadov týždenne sme tu mali v novembri minulého roku.

U PCR testov ide pritom teraz o takmer 40-percentnú pozitivitu (894 prípadov, z celkovo 2293 vykonaných laboratórnych vyšetrení, čo je 38,99 %). Ohniskom nákazy je stále samotné okresné mesto - 322 nových prípadov. Nasleduje Nová Ľubovňa s 56 prípadmi, v Jakubanoch zachytili 46 pozitívnych. Po 42 prípadov majú v Kolačkove a v Plavnici, 33 prípadov v Podolínci a po 32 prípadov zachytili v Plavči, Orlove i v Čirči.


JEDEN POTVRDENÝ PRÍPAD OMIKRONU

Oficiálne je v okrese potvrdený jeden prípad omikronu z výsledkov sekvenácie pozitívnych vzoriek, hygienici však konštatujú, že u nakazených ide o prípady s priebehom typickým omikronu.ZATVÁRAJÚ SA TRIEDY

Rastie počet zatvorených tried. "Evidujeme na území okresu Stará Ľubovňa prerušený výchovno-vzdelávací proces s prechodom na dištančné vzdelávanie v 25 triedach 10 základných škôl. Prerušené vyučovanie aj v 6 triedach troch materských škôl," informovala Mária Mancalová, riaditeľka RÚVZ V Starej Ľubovni.

Objavili sa už aj nové prípady v jednom sociálnom zariadení okresu, a to 5 u klientov a 4 u zamestnancov.


NIKTO NEPOTREBUJE UMELÚ PĽÚCNU VENTILÁCIU

Relatívna dobrá situácia je v nemocnici, k 1. februáru bolo hospitalizovaných v Ľubovnianskej nemocnici 8 pacientov, z toho jedna žena na gynekológii a jedno dieťa na detskom oddelení. UPV nateraz nepotrebuje nikto z pacientov.


Celkový počet ľudí postihnutých ochorením covid-19 od začiatku evidencie RÚVZ v Starej Ľubovni predstavuje 14 575 prípadov.


Foto: ilustračné, archív ĽMS

Článok bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 4 (2. február 2022)
Σχόλια


bottom of page