top of page
  • Mário Veverka

Štartuje rwm futsalová liga!

Updated: Jul 9, 2020


ADO_0927

Už túto sobotu sa v športovej hale rozohrá nový ročník rwm futsalovej ligy. Obhajobu titulu budú mať na svojich „halovkách“ hráči Hojdič café, cesta na vrchol však bude tento rok nielen dlhá, ale i tvrdá. Okrem nich si totiž na majstrovský pohár brúsi zuby ďalších desať tímov.


„V lige sa predstavia chlapci z Plavnice, Litmanovej, Veľkého Lipníka, Jakubian, Kolačkova, Plavča či iných obcí, na tvrdú konfrontáciu ktorých sa je vždy radosť pozerať. Ba čo viac. Objaví sa v nej aj mužstvo s názvom Wolves, hráči ktorého sú prevažne z okresu Sabinov,“ poodkryl tohtoročné obsadenie ligy hlavný usporiadateľ Patrik Boďo. Ako na margo toho dodal, organizátori však na palubovke očakávajú nielen kvalitné súboje, ale i zvučné mená. Hoci sa súpisky uzavrú až pred play-off, „už teraz sa môžu diváci tešiť na futbalistov a futsalistov, ktorí obliekajú dresy tých najkvalitnejších klubov na futsalovej mape Slovenska.“ Samozrejme, nielen kvôli M. Karpiakovi, A. Mušinskému, A. Lysákovi, V. Jedinákovi či E. Haladejovi sa do športovej haly oplatí prísť. Na základe veľmi pozitívnej odozvy v nej totiž nebude chýbať ani občerstvenie v podobe cukroviniek a punču. Minimálne cez advent a Vianoce. „Pochopiteľne, radi by sme tiež zatraktívnili tzv. „hluché“ medzizápasové miesta, počas ktorých sa nikdy nič nedialo. Začať by sme chceli poriadnym ozvučením, kedy by mohla hrať nejaká chytľavá hudba. Tiež by nebolo zlé zrealizovať akúsi „veľkú prestávku“, počas ktorej by do akcie boli zakomponovaní aj diváci v podobe súťaže zručnosti,“ naznačil pár plánovaných zmien P. Boďo. Ako dodal, keby sa im súťaže nepodarilo zrealizovať cez jednotlivé hracie kolá, určite na to nezabudnú počas asi najväčšej plánovanej novinky – jednodňovej exhibičnej akcie na spôsob v zámorí populárnej „All-Stars Game“.

Mimochodom, tak ako uplynulý ročník, sú aj teraz organizátori pripravení vo virtuálnom priestore. Tí, ktorým návštevu športovej haly prekazia rôzne dôvody, tak môžu duely sledovať aspoň online – cez rwm-futsal.sk.„Keďže na nej neboli podoťahované veci, tak ako sme chceli, rozhodli sme sa ju značne prerobiť. Nové stránky by mali uzrieť svetlo sveta už 15. novembra,“uviedol P. Boďo, podľa slov ktorého ale nepôjde len o grafické zmeny. Fanúšikovia, rovnako ako i samotní hráči, sa totiž môžu tešiť na„prehľadnejšie tabuľky, efektívnejšie štatistiky či dokonca „live“ výsledky. A okrem toho, vždy aktuálne články a reporty zo zápasov.“

Foto: Adrián Jaržembovský


Článok bol publikovaný v Ľubovnianskych novinách č. 41 (14. november 2017) Viac v rozhovore, ktorý nájdete v aktuálnom čísle ĽN.        

Commentaires


bottom of page