top of page
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

VIDEO ŠIBENIČNÁ HORA: Poslanci podporili návrh investora

Už je definitívne známe, na akých uliciach budú obyvatelia mesta, ktorí si stavajú, resp. postavia domy na Šibeničnej hore, bývať. Poslanci súhlasili s návrhom investora, a tak bude lokalita, kde by malo v prvej a druhej etape vyrásť okolo 300 domov, rozdelená na štyri ulice, a to Mariánsku, Michalskú, Rastislavovu a Ľubomírsku.


Pôvodný návrh investora pritom hovoril o šiestich uliciach a jednom námestí, Po rokovaní žiadateľa a samosprávy sa napokon upravil na štyri ulice. Na stôl októbrového rokovania poslancov sa dostal aj návrh zástupcu obyvateľov, ktorí si v lokalite stavajú domy, ten podporený nebol.

Obyvatelia chceli skôr prírodné názvy

Okrem prvotného návrhu investora, a to Mariánska, Michalska, Rastislavska, Ladislavska, Martinska a Ľubomírska ulica, plus Mariánske námestie, ktorý sa okresal na štyri ulice, bol tak v hre aj návrh miestnych majiteľov pozemkov. Znel na štyri ulice, a to Borovicová, Jedľová, Smreková a Borievková. „Rozprával som s pánom Švedlárom, tento návrh nie je protinávrhom, skôr ho trápi, že neprišiel iný návrh, o ktorom by sa dalo hlasovať. Rešpektuje aj návrh investora,“ vysvetlil primátor Ľuboš Tomko. Ako ďalej dopovedal, výhodou návrhu investora je aj súčasť geodetickej dokumentácie celej lokality, vrátane priestorových súradníc, ktorý by si ináč muselo mesto dať vypracovať na vlastné náklady.

Napokon poslanci o občianskom návrhu hlasovali, okrem jednej poslankyne, ktorá sa zdržala, boli proti. Za návrh investora – teda Mariánsku ulicu, Michalskú ulicu, Rastislavovu ulicu a Ľubomírsku ulicu, zdvihli ruky okrem jedného poslanca všetci.


Foto: ĽMS

Článok bol uverejnený v Ľubovniaskych novinách č. 40 (27. október 2021)


Comments


bottom of page