• Writer's pictureRedakcia ĽN

Štvrťfinálové dvojice už známe

Updated: Jul 3, 2020

DSC_0096

Ani predposledné kolo rwm futsalovej ligy neobišlo prekvapenie. Jeho obeťou sa stal Sorta Team, hráči ktorého nestačili na Auto Markas.

I keď tento duel bol, po jasnom prvom polčase, otvorený až do konca, najdramatickejší priebeh mal šláger medzi Hojdič Café a Chippendales. Za ten opäť nastúpil najlepší futsalista Slovenska Drahovský.„Práve on od začiatku zápasu diktoval hru svojho mužstva a zakladal množstvo útokov. Bojovnosť Hojdiču však prinášala ovocie a v zápase aj dlhý čas viedli. Chlieb sa lámal v druhom dejstve, kedy Chippendales strhli vedenie na svoju stranu. A Hojdičovci už nedokázali vyrovnať,“opísal priebeh zápasu Patrik Boďo.

Hoci líder pražskej Sparty ani v druhom stretnutí nerozvlnil sieť, prihral spoluhráčom na tri góly a vyslúžil si honor hviezdy zápasu. Okrem neho sa do zostavy kola dostali autori hetriku Dominik Kačmár (FK Čirč) a Patrik Maliňák (Bajan Cardinals), päticu naj- skompletizoval Jiří Hejda (Le Stars) a brankár Tobias Gontkovič (Auto Markas).     Text:Mário Veverka

DRÁMY DO KONCA Aj v nedeľu mohli diváci vidieť zaujímavé zápasy, v ktorých sa bojovalo o čo najlepšiu východiskovú  pozíciu do play-off. V prvom si podľa očakávania Le Stars poľahky poradili s Litmanovou, mladíci z MFK dlho vzdorovali Sorta Teamu, ale skúsenejší súper napokon zvíťazil a Bondra sa zaskvel hetrikom. Zaujímavý súboj sa črtal v ďalšom stretnutí, v ktorom proti sebe nastúpili Veľký Lipník a mohutne finišujúci Hojdič Café. Prvý gól padol do jeho brány, no favorit ešte do polčasu vyrovnal na 1:1. Vyrovnaný súboj pokračoval aj v druhom polčase, už v 5. min. D. Nemergut poslal do vedenia Hojdič, ale vzápätí kontroval Venglarčík. Hralo sa v slušnom tempe a v polovici 2. polčasu J. Tináth zariadil vedenie pre Hojdič. Súper sa nevzdával a o minútu Irha vyrovnal na 3:3. V závere sa šťastie priklonilo na stranu Hojdič Café – Perháč totiž strelil ich víťazný gól. „Zápas bol dosť ťažký, súper veľmi dobre bránil, takže ťažko sa prenikalo k ich bránke. Ale nakoniec sa to podarilo, dali sme víťazný gól a sme spokojní,“ poznamenal D. Košč, kapitán víťazov.

DSC_0073

Aj v ďalšom stretnutí videli diváci vyrovnaný súboj. Favoritom síce bola Lamasia, jeden z ašpirantov na celkového víťaza, Markas jej však bol dôstojným súperom a v 11. minúte išiel do vedenia gólom P. Sykoru. Vzápätí mohlo byť 2:0, keď strelec gólu trafil žrď. Lamasia sa dočkala vyrovnania až 4 min. pred koncom polčasu. Autorom gólu bol M. Haščák. Markas však presným zásahom M. Kinského opäť išiel do vedenia. Tento stav vydržal až do 14. min. 2. polčasu, keď po faule D. Haščák s prehľadom premenil penaltu. Iniciatívu v tomto štádiu stretnutia prevzala Lamasia, jej súperovi už dochádzali sily a záverečný tlak vyústil do víťazného gólu, ktorý vsietil Duda.„Tie zápasy sú vyrovnané, súper má v tíme mladých behavých chlapcov, bol to ťažký zápas. Rozhodli posledné minúty, kedy sme zabrali, v hre nás podržala aj premenená  penalta,“zhodnotil zápas kapitán víťazov František Reľovský.

Sklamaní neboli ani hráči Auto Markas.„Hráči Lamasie majú viac nabehané, hrajú vyššie súťaže. My sme sa stretli partia, že si ideme zahrať. Súper vyhral, lebo asi viac chcel, na nás už doľahla únava a z toho pramenili aj fauly,“skonštatoval Lukáš Klanduch, kapitán Markasu.

VÍŤAZOM CHIPPENDALES Vrcholom nedeľného programu bol súboj Chippendales s Čirčom, v ktorom padlo až 10 gólov. Chippendales chceli vyhrať základnú časť, a preto nasadili tempo od začiatku zápasu a rýchlo sa dostali do dvojgólového vedenia. Čirčania sa však nevzdávali – najprv Miko znížil na 2:1 a Maroš Pyda vyrovnal na 2:2. V ďalšom priebehu zápasu mali oba tímy veľa gólových príležitostí, ktoré však ostali nevyužité. Až v 17. min. bol úspešný Buk a zariadil favoritovi vedenie. V 2. polčase to bol opäť koncert nepremenených šancí, ale aj pekných gólov. K vysokej úrovni zápasu prispela aj účasť reprezentanta Tomáša Drahovského v tíme favorita. V 8. min. Drobňák zvyšoval na 4:2. Čirčanom sa ešte podarilo Jackom znížiť v polovici 2. polčasu na 4:3, ale potom už úradoval favorit, ktorý pridal ešte ďalšie tri góly a Lazur sa tešil z hetriku. Čirčania aj napriek prehre neboli sklamaní. „Je pravda, že sme veľa šancí nevyužili, ale musíme uznať, že kvalita bola na strane súpera a aj on mal veľa šancí. Výsledok je možno veľmi krutý, ale súper zaslúžene vyhral,“ priznal kapitán Čirčanov Maroš Pyda. Chippendales splnili cieľ, a preto boli spokojní. „Sme radi, že sme vyhrali. Pre nás bola priorita vyhrať základnú časť a teraz chceme vyhrať ešte nasledujúce tri zápasy. Dnes sa to divákom muselo páčiť. Bolo veľa šancí aj zopár pekných zákrokov oboch brankárov a, samozrejme, padlo veľa gólov,“ povedal Maroš Beňo, kapitán víťazného tímu. Po tomto zápase sa v rwm futsalovej lige vykryštalizovali štvrťfinálové dvojice. V sobotu 9. februára sa tak stretne Chippendales s Auto Markas a Lamasia s Bajan Cardinals. Hojdič café. Hojdič café narazí na Sorta Team a na Čirč čakajú Le Stars. Semifinále je naplánované o deň neskôr. Text a foto: Ján Petrus

FUTSAL DSC_0114

Tri zápasy – deväť asistencií : to je doterajšia vizitka T. Drahovského (s loptou) v rwm futsalovej lige.

10. kolo: FK Čirč – Litmanová 9:4 (5:3). G: D. Kačmár 3, Jacko 3, Miko 2, Didik – A. Stolár 2, K. Stolár 2. Le Stars – MFK SL U19 4:2 (1:1). G: Rabík, Šťastný, Kuba. Barlík – F. Horanský 2. Bajan Cardinals – FK Veľký Lipník 7:4 (5:2). G: Maliňák 3, Dziak 2, Š. Konkoľ, Chlebák – Bočkaj 2, Kuzmiak, A. Venglarčík. Sorta Team – Auto Markas 3:5 (0:3). G: Mušinský, Kormanik, Kačmarčík – Kinský 2,  Sykora, Poľančík, Chlebeček. Hojdič Café – Chippendales 3:4 (1:2). G: D. Nemegut, Vojtek, J. Tináth – Stachura 2, Drobňák 2. 11. kolo: Litmanová – Le Stars 1:5. G: Stolár – Kuba 2, Rabatín 2, Šťastný. MFK SĽ U19 – Sorta Team 2:5. G: Solotruk, Zamiška – Bondra 3, F. Reľovský, Vresilovič. FK Veľký Lipník – Hojdič Café 3:4. G: Irha 2, Venglarčík – J. Tinath, Ribovič, D. Nemergut, Perháč. Auto Markas – Lamasia 2:3. G: Kinský, P. Sykora – Duda, D. Haščák, M. Haščák. Chippendales – FK Čirč 7:3. G: Lazur 3, Drobňák 2, Stachura, Buk.

ROZPIS ZÁPASOV 9. feburára, štvrťfinále: 17.00 h Chippendales – Auto Markas, 17.50 h Lamasia – Bajan Cardinals, 18.40 h Hojdič café – Sorta Team, 19.30 h FK Čirč – Le Stars. 10. februára, semifinále: 18.00 h štvrťfinálový 1. zápasu – víťaz 3. zápasu, 18.50 h víťaz 2. zápasu – víťaz 4. zápasu.

Článok  bol publikovaný v Ľubovnianskych novinách č.  4 (29. január 2019)