• Peter Rindoš

Futbalisti na záver remizovali

V záverečnom zápase štvrtoligovej sezóny remizoval víťaz súťaže zo Starej Ľubovne s tretím tímom tabuľky z Ľubotíc 2:2. Hoci domáci viedli do polčasu dvojgólovým rozdielom, náskok neudržali.

Domáci MFK ADV odohrali zápas 30. kola bez svojich dvoch opôr – kanoniera Filipa Serečina i Rastislava Šveca. Skóre sa podarilo otvoriť už po piatich minútach, triafal Lukáš Tóth, ktorý tiež nebol zdravotne v poriadku. „Ako tréner výhovorky nehľadám. Hostia majú veľmi kvalitné mužstvo, čo počas zápasu aj dokázali, boli futbalovejší a na lopte kvalitnejší.

My sme sa snažili o kvalitnú defenzívu, v strednej zóne sme sa zamerali na zisk lopty a rýchlu a kolmú prechodovú fázu. Snažili sme sa vyrážať do protiútokov,“ hodnotil duel Jozef Kukulský, šéf staroľubovnianskej lavičky. Práve po jednom z rýchlych brejkov úspešne zakončoval Gabriel Škvarla a bolo už 2:0. Ľubotice však ukázali kvalitu, v rozpätí 71. a 76. minúty dokázali vyrovnať na konečných 2:2. „Myslím si, že tomuto zápasu zaslúžene svedčala remíza,“ uzavrel mediálne hodnotenie pre klub J. Kukulský.